Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu Yat Kaptanlığı Bölümü bu seneki mezunlarını verdi. Şükran-Rauf Nasuhoğlu Araştırma Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki törene Kaymakamımız Bekir Yılmaz, öğretim görevlileri ile veliler ve öğrenciler katıldı.
        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ünlü Türk Denizcisi Sadun Boro’nun Kısmet adlı teknesiyle dünyayı dolaşmasını anlatan bir video gösterildi. 
        Sonrasında Kaymakamımız Bekir Yılmaz’ın yaptığı konuşmada  “Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun Yat Kaptanlığı Bölümü’nün en çok yakıştığı yer Bodrum’dur. Çünkü yat turizmi konusunda Bodrum bir marka olarak dünya ölçeğinde önemli bir yerdedir. Faaliyet alanı itibariyle okulumuz da ilçemize çok yakışıyor. Okulumuza yakışan bir bina yapmak için devam eden çalışmalarımız var ve rahmetle andığımız Boro kaptanımızın da isminin verilmesi çok güzel olacak.” dedi.
        Konuşmaların ardından mezuniyet andı öğrenciler tarafından okunarak meslek yüksekokulunun pusulasının devir teslim töreni yapıldı.