Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Toplantı salonunda Muğla Valisi Sayın Amir Çiçek'in katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, Muğla İş Kurumu Müdürü Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İlyas Sarıyerli, il ve ilçe birim amirleri, oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sektör temsilcileri, turizmciler, iş verenler ve vatandaşlar katıldı.
        Muğla Valisi sayın Amir Çiçek, burada yaptığı konuşmada, İstihdam Seferberliği Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantılarını il genelinde yaptıklarını Devletin her zaman hem iş vereni hem işçisini, hemde üretimini düşündüğünü belirterek, devletin milletiyle, vatanıyla ve ekonomisiyle güçlü olduğunu belirtti.Her üreticinin devlet için önemli olduğuna vurgulayarak İstihdam seferberliğinde iş verenin işçisini bulacağını, maliyetlerini düşüreceğini, İş verenlerin İstihdam seferberliğinden 31 Aralık 2017 tarihine kadar faydalanacağını ifade etti.
        Toplantıda, Muğla İş Kurumu Müdürü İlyas Sarıyerli de İstihdam Seferberliği konusunda işverenlerin yapması gerekenler konusunda teknik bilgiler verdi. Toplantı karşılıklı soru cevap şeklinde tamamlandı.