10 Kasım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Anma Etkinlikleri Bodrum Belediye Meydanı’ndaki törenle başladı. Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu. Tören saat 09.05'te 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Saygı duruşu esnasında tüm resmi araçların ve teknelerin sirenleri çaldı.
 
   Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen çelenk töreni sonrası protokol mensupları gazeteci Güngör Dalay’ın Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde hazırladığı 52 yıldır biriktirdiği Atatürk fotoğraflarının bulunduğu sergiyi açtı.
 
   Anma töreni  daha sonra Herodot Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet Ortaokulu ve TED Bodrum Koleji’nin hazırladığı program ile devam etti. Programda öğrenciler şiirler okuyup, ATATÜRK’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Etkinlikte ayrıca dans gösterisi ve zeybek gösterisi sunuldu. 10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü temalı şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Tören toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. 
 
   Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törenlere, Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, İlçe Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Belediye Başkan Vekili Taner Uslu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sümeyra Çetin, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, daire amirleri, gaziler, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.