Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli önünde resmi tören düzenlendi. Çelenk sunum törenine Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tolga Yamalı, İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkan ve üyeleri, şehit aileleri, STK temsilcileri, siyasi partiler, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

 

   Askerler tarafından tören atışı, Atatürk Heykeli’ne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Hasan Külcü’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla son buldu.

 

   Kutlama ve anma programı daha sonra Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin hediyeleri verildi. Vedat Türkmen Ortaokulu ve Bodrum Özel Marmara Ortaokulu’nun ortaklaşa hazırladıkları program sunuldu.Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yılı ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü programı Vedat Türkmen Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı oratoryo gösterisi ile son buldu.