Kaymakamlığımız,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde Nurol Kültür Merkezinde 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri düzenlendi.
 
     54. Kütüphane Haftası kapsamında Merkez Turgutreis Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programa Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Orman, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim Öztürk, Okul Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK’ lar veliler ve öğrenciler katıldı.
 
      Etkinlikte konuşma yapan Kaymakamımız Bekir Yılmaz düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;
   “Bilgiye en kısa yoldan ulaşabilmek ancak okumayla mümkün. Gelişebilmek, değişebilmek, insanın kendisini yetiştirebilmesi ancak okumayla olur. Okumanın önemi dair farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen kütüphane haftası önemsiyoruz ve değerli buluyoruz. Kitap okuma alışkanlığı açısından  gelişmiş ülkelerin çok gerisindeyiz, çocuklarımızı kitap okumaya yönlendirmeliyiz ” dedi. 
 
   Öğrencilerin hazırladıkları oratoryo, şiir, tiyatro ve müzik gösterileri ile devam eden etkinlik düzenlenen yarışmalar sonucu dereceye giren öğrencilere ve kütüphaneden en çok kitap okuyan 4 yetişkin vatandaşa hediyelerinin protokol tarafından verilmesiyle sona erdi.