29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Bodrum Şehir Stadı'ndaki törenlerle devam etti. Kutlama törenine Kaymakamımız  Bekir Yılmaz, Garnizon Komutanı İzzet Adagideli, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Bülent Dinçel, İlçe Kurum  Amirleri, Gaziler, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
   Tören, Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Garnizon Komutanı Albay İzzet Adagideli’nin törene katılan öğrenci grupları ve vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı. Kaymakamımız Bekir Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Okullarımızın hazırladığı gösteriler ve tören geçişi sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Cumhuriyet temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. 
 
   Akşam saatlerinde Milta Marina’dan başlayıp Belediye Meydanı’nda son bulan fener alayına binlerce vatandaşımız katıldı. Fener alayı yapılan konuşmalar ve Kutsi konseri ile sona erdi.