Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde 2016 yılında kurulan Öğretmenler Korosu, 23.11.2018 Cuma akşamı Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezinde Öğretmenler Günü'ne özel bir konser düzenledi. Düzenlenen konsere, Kaymakamımız Bekir Yılmaz,  Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Belediye başkan vekili Taner Uslu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. Saz sanatçılarının da öğretmenlerden oluştuğu koronun verdiği konser, baştan sona herkes tarafından beğeniyle izlendi.
 
   24 Kasım günü Öğretmenler Günü kutlamaları, Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreniyle başladı. Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından kutlamalar, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa geçildi.
   Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kutlamalara Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Vekili Refik Ülgen, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Faruk Karaşahin, kutrum amirleri, öğretmen ve öğrencilerle çok sayıda vatandaş katıldı.
   Etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, yıl içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri  takdim edildi. Daha sonra öğrencilerin hazırlamış olduğu bir dizi gösteri sunuldu. Yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere de protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.