23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sabah saatlerinde Bodrum Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
 
   Kutlama programı kapsamında çelenk sunumunun ardından program Bodrum Şehir Stadı'nda devam etti. 
 
   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına, Kaymakamımız Bekir Yılmaz, Bodrum Garnizon Komutanı Per. Alb. İzzet Adagideli, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Daire Amirleri  Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi başkan ve üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
   Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra ilçemizdeki ilkokul ve ortaokulların hazırladıkları gösteriler gerçekleşti, şiirler okundu.
 
   Düzenlenen kutlama programının sonunda Kaymakamımız Bekir Yılmaz, protokol üyeleriyle birlikte etkinlikte görev alan öğretmenleri kutladı.
 
   Öte yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Kaymakamımız Bekir Yılmaz makam koltuğunu Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu öğrencilerinden Nisa Su Omak’a devretti.
 
    23 Nisan münasebetiyle temsilen makam koltuğuna oturan öğrencilerin de olduğu ziyarete Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu Müdürü de Katıldı.
 
   Gerçekleşen ziyaretin sonunda Kaymakamımız Bekir Yılmaz öğrencilere küçük hediyeler vererek onların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ nı kutladı.