2018–2019 Eğitim-Öğretim Yılı başlamasıyla birlikte Bodrum’da 26 bin 96 öğrenci ve 2 bin öğretmen ile idareci ders başı yaptı.  
 
    İlköğretim Haftası dolayısıyla sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda bir tören gerçekleştirildi. Törene Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtı’na bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

 
     Tören programı daha sonra Mahinur Cemal Uslu Ortaokulu´ndaki programla devam etti. Buradaki programa Kaymakamımız Bekir Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
 
    Düzenlenen törende İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Emin Geçin ve Kaymakamımız Bekir Yılmaz  tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.folklor gösterileri izlendi.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Eşi Emine ERDOĞAN´ın himayelerinde gerçekleşen okuryazarlık seferberliği kapsamında Bodrum Halk Eğitim Merkezi ve ASO bünyesinde açılan kurslarda okuma yazma öğrenen kursiyerlere belgeleri verildi.Derece alan folklorculara hediyeler öğrencilere kitapları dağıtıldı.